ERG-1SJ101A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERG-1SJ101A
Производителот
Panasonic
Опис
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10000
Единечната цена
$0.03405
Листови со податоци онлајн
ERG-1SJ101A PDF
 • серија:ERG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:100 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Oxide Film
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±350ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 235°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR05C5761FRB1419

RLR05C5761FRB1419

Vishay / Dale

ERL-05-19 5.76K 1% T-1 RLR05C576

На залиха: 33.449

$3.58750

RLR07C20R0GPBSL

RLR07C20R0GPBSL

Vishay / Dale

ERL-07 20 2% T-1 RLR07C20R0GP BS

На залиха: 55.569

$1.97950

RWR80S4870FSB12

RWR80S4870FSB12

Vishay / Dale

RES 487 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.649

$7.12500

MBB02070C8202FCT00

MBB02070C8202FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 82K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 384.615

$0.26000

RC14KB1K00

RC14KB1K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1K OHM 1/4W 10% AXIAL

На залиха: 952.380

$0.10500

RWR89N32R4BSBSL

RWR89N32R4BSBSL

Vishay / Dale

RES 32.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 3.672

$32.67400

RC12JT7R50

RC12JT7R50

Stackpole Electronics, Inc.

RES 7.5 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 791.452

$0.12635

RWR81S2320FRB12

RWR81S2320FRB12

Vishay / Dale

RES 232 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.847

$5.23200

YR1B41R2CC

YR1B41R2CC

TE Connectivity AMP Connectors

RES 41.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 584.112

$0.17120

RLR32C95R3FRRE6

RLR32C95R3FRRE6

Vishay / Dale

RES 95.3 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 36.922

$2.97920

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв