RWR89S4R32FSB12

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR89S4R32FSB12
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 4.32 OHM 3W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$6.80000
Листови со податоци онлајн
RWR89S4R32FSB12 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.32 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C8873FSRE8

RLR07C8873FSRE8

Vishay / Dale

ERL-07 887K 1% T-1 RLR07C8873FS

На залиха: 187.501

$0.53333

RNC55H1502DSRE6

RNC55H1502DSRE6

Vishay / Dale

RES 15K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 106.801

$0.93632

PR02000201600JR500

PR02000201600JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 160 OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 243.902

$0.41000

PF2203-5R6F1

PF2203-5R6F1

Riedon

RES 5.6 OHM 35W 1% TO220

На залиха: 42.307

$2.60000

RLR05C2262FSRSL19

RLR05C2262FSRSL19

Vishay / Dale

ERL-05-19 22.6K 1% T-1 RLR05C226

На залиха: 67.134

$1.63850

RWR78S26R7FRRSL

RWR78S26R7FRRSL

Vishay / Dale

RES 26.7 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.538

$7.55200

RNC55J2002FSRSL

RNC55J2002FSRSL

Vishay / Dale

RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 40.552

$2.71250

CMF6582K000FKBF

CMF6582K000FKBF

Vishay / Dale

RES 82K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 342.935

$0.29160

CMF557K0600DHRE

CMF557K0600DHRE

Vishay / Dale

RES 7.06K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 783.208

$0.12768

RNX0259M00FKLB

RNX0259M00FKLB

Vishay / Dale

RES 9M OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 23.347

$5.56800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв