RLR32C5101GMRE81

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C5101GMRE81
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-32-1 5.1K 2% T-1 RLR32C5101G
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$3.27180
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.1 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C1370FSRE6

RLR07C1370FSRE6

Vishay / Dale

RES 137 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 238.691

$0.41895

RLP02920R0JS00

RLP02920R0JS00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 10.850

$10.13800

RNF14BAC402R

RNF14BAC402R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 402 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 974.658

$0.10260

RNC50J7500FSB14

RNC50J7500FSB14

Vishay / Dale

RES 750 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 31.454

$3.81500

CMF601M0000BHEA

CMF601M0000BHEA

Vishay / Dale

RES 1M OHM 1W 0.1% AXIAL

На залиха: 136.986

$0.73000

RN65C8003BRE6

RN65C8003BRE6

Vishay / Dale

RES 800K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 195.802

$0.51072

RNC50J1182FPB14

RNC50J1182FPB14

Vishay / Dale

RES 11.8K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 31.454

$3.81500

RLR20C5002GRB14

RLR20C5002GRB14

Vishay / Dale

ERL-20 50K 2% T-1 RLR20C5002GR B

На залиха: 64.614

$1.70240

CMF55422R00FKEA

CMF55422R00FKEA

Vishay / Dale

RES 422 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

$0.06750

1W130

1W130

NTE Electronics, Inc.

RES-1W 300 OHM 2%

На залиха: 666.666

$0.15000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв