CMF60100K00FKR670

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF60100K00FKR670
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 100K OHM 1W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.11200
Листови со податоци онлајн
CMF60100K00FKR670 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR89S60R4FRB12

RWR89S60R4FRB12

Vishay / Dale

RES 60.4 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.834

$4.83200

RLP0611800FB00

RLP0611800FB00

Vishay / Sfernice

RLP 6 1K18 1% BO50NA

На залиха: 6.556

$16.77600

RWR84S12R5FRB12

RWR84S12R5FRB12

Vishay / Dale

RES 12.5 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.232

$11.91400

RNC60H1261DSBSL

RNC60H1261DSBSL

Vishay / Dale

RES 1.26K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 24.115

$4.97600

RLR05C8251FPRE6

RLR05C8251FPRE6

Vishay / Dale

ERL-05 8.25K 1% T-1 RLR05C8251FP

На залиха: 129.188

$0.77406

RNC50J13R0FSBSL

RNC50J13R0FSBSL

Vishay / Dale

RES 13 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 17.960

$7.79480

H8169RBZA

H8169RBZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 169 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 202.429

$0.49400

H4500RBDA

H4500RBDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 500 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 122.097

$0.81902

CMF55988K00FEBF

CMF55988K00FEBF

Vishay / Dale

RES 988K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 214.822

$0.46550

RNC60H1583BSB14

RNC60H1583BSB14

Vishay / Dale

RES 158K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 18.939

$7.39200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв