SFR2500004220FR500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SFR2500004220FR500
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 422 OHM 0.4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
3914
Единечната цена
$0.14000
Листови со податоци онлајн
SFR2500004220FR500 PDF
 • серија:SFR25
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:422 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C3900GMBSL

RLR07C3900GMBSL

Vishay / Dale

RES 390 OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 55.569

$1.97950

CMF60825K00FHEK

CMF60825K00FHEK

Vishay / Dale

RES 825K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNC50H5300BSBSL

RNC50H5300BSBSL

Vishay / Dale

RES 530 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.028

$6.83200

ALSR03180R0JE12

ALSR03180R0JE12

Vishay / Dale

RES 180 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 69.620

$1.58000

RNF18JTD330K

RNF18JTD330K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 330K OHM 1/8W 5% AXIAL

На залиха: 6.535.947

$0.01530

RNC50J2370DSBSL

RNC50J2370DSBSL

Vishay / Dale

RES 237 OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 22.382

$5.80800

CMF55255R00FHEK

CMF55255R00FHEK

Vishay / Dale

RES 255 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLR07C8251FSR36

RLR07C8251FSR36

Vishay / Dale

RES 8.25K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

RN60D1210FBSL

RN60D1210FBSL

Vishay / Dale

RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

CMF071R6000JNWF

CMF071R6000JNWF

Vishay / Dale

RES 1.6 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 63.749

$1.72550

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв