MBA02040C2152FC100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MBA02040C2152FC100
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 21.5K OHM 0.4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.05644
Листови со податоци онлајн
MBA02040C2152FC100 PDF
 • серија:MBA/SMA 0204 - Professional
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:21.5 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C33R0GSRE523

RLR07C33R0GSRE523

Vishay / Dale

ERL-07-23 33 2% T-1 RLR07C33R0GS

На залиха: 101.626

$0.98400

RNC50J1431BSB14

RNC50J1431BSB14

Vishay / Dale

RES 1.43K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.780

$6.25600

SFR16S0005763FA500

SFR16S0005763FA500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 576K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 4.662.004

$0.02145

RN60D7902FB14

RN60D7902FB14

Vishay / Dale

RES 79K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

$0.10080

RNF14BTC49K9

RNF14BTC49K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 49.9K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 989.315

$0.10108

RNV14FAL1M00

RNV14FAL1M00

Stackpole Electronics, Inc.

RES MF HV .25W 1M OHM 1% AXIAL

На залиха: 434.782

$0.23000

RNC50J7500BMB14

RNC50J7500BMB14

Vishay / Dale

RES 750 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.895

$6.88000

RNC60H4221BSB14

RNC60H4221BSB14

Vishay / Dale

RES 4.22K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.345

$6.72000

TA810PW1R50JE

TA810PW1R50JE

Ohmite

RES 1.5 OHM 5% 10W RADIAL

На залиха: 19.257

$7.27000

RLR07C4531FSBSL

RLR07C4531FSBSL

Vishay / Dale

RES 4.53K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 54.549

$2.01650

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв