MRS25000C4752FCT00

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MRS25000C4752FCT00
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 47.5K OHM 1% 0.6W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
1105
Единечната цена
$0.26000
Листови со податоци онлајн
MRS25000C4752FCT00 PDF
 • серија:MRS25
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:47.5 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.6W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF553K8300DHR6

CMF553K8300DHR6

Vishay / Dale

RES 3.83K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 637.592

$0.15684

RNX0251K80JKRE

RNX0251K80JKRE

Vishay / Dale

RES 1.8K OHM 5% 1/2W AXIAL

На залиха: 37.437

$3.20530

RNC55J1474BSB14

RNC55J1474BSB14

Vishay / Dale

RES 1.47M OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 5.494

$20.02000

H8102KBZA

H8102KBZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 102K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 202.429

$0.49400

H88K25DYA

H88K25DYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 8.25K OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 170.934

$0.58502

CMF5530K000BHEB

CMF5530K000BHEB

Vishay / Dale

RES 30K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

RN50C2801FB14

RN50C2801FB14

Vishay / Dale

RES 2.8K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNC55J1563BSRE6

RNC55J1563BSRE6

Vishay / Dale

RES 156K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

RNC55H3740FSR36

RNC55H3740FSR36

Vishay / Dale

RES 374 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

$0.46949

RWR84SR243FRRSL

RWR84SR243FRRSL

Vishay / Dale

RES 0.243 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 6.756

$16.28000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв