RNC55H5361BRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H5361BRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 5.36K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$4.75200
Листови со податоци онлајн
RNC55H5361BRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.36 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55D3923FRE6

RN55D3923FRE6

Vishay / Dale

RES 392K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

$0.09440

RLR05C1100FPRE6

RLR05C1100FPRE6

Vishay / Dale

ERL-05 110 1% T-1 RLR05C1100FP R

На залиха: 129.188

$0.77406

RN55E1273FRSL

RN55E1273FRSL

Vishay / Dale

RES 127K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 267.737

$0.37350

RNC55H5560BSBSL

RNC55H5560BSBSL

Vishay / Dale

RES 556 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

$4.75200

RL07S750GRSL

RL07S750GRSL

Vishay / Dale

RES 75 OHM 1/4W 2% AXIAL

На залиха: 63.218

$1.74000

RLR07C2202GSK36

RLR07C2202GSK36

Vishay / Dale

ERL-07 22K 2% T-1 RLR07C2202GS K

На залиха: 298.364

$0.33516

RLR05C82R0GSRE7

RLR05C82R0GSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 82 2% T-1 RLR05C82R0GS RE

На залиха: 136.457

$0.73283

RLR32C4992FPRE6

RLR32C4992FPRE6

Vishay / Dale

RES 49.9K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 36.922

$2.97920

CMF50200K00FHBF

CMF50200K00FHBF

Vishay / Dale

RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RWR74S7500FRBSL

RWR74S7500FRBSL

Vishay / Dale

RES 750 OHM 5W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.381

$6.08000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв