SFR25H0008208JR500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SFR25H0008208JR500
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 8.2 OHM 1/2W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.01980
Листови со податоци онлајн
SFR25H0008208JR500 PDF
 • серија:SFR25H
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.2 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55C8980DRSL

RN55C8980DRSL

Vishay / Dale

RES 898 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 350.140

$0.28560

RLR07C4300GSRSL23

RLR07C4300GSRSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 430 2% T-1 RLR07C4300G

На залиха: 102.278

$1.07550

H816K2DYA

H816K2DYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 16.2K OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 170.934

$0.58502

RNC50J2201BSB14

RNC50J2201BSB14

Vishay / Dale

RES 2.2K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 34.176

$3.51120

RNC60H7500FSR36

RNC60H7500FSR36

Vishay / Dale

RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 170.881

$0.58520

RWR80N20R0FRBSL

RWR80N20R0FRBSL

Vishay / Dale

RES 20 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.594

$8.97750

RN50C34R8FBSL

RN50C34R8FBSL

Vishay / Dale

RES 34.8 OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RLR20C7503FRRSL

RLR20C7503FRRSL

Vishay / Dale

RES 750K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 68.344

$1.60950

RN65E82R5FRSL

RN65E82R5FRSL

Vishay / Dale

RES 82.5 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 151.699

$0.65920

RLR07C3751FSBSL

RLR07C3751FSBSL

Vishay / Dale

ERL-07 3.75K 1% T-1 RLR07C3751FS

На залиха: 109.603

$0.91238

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв