RNC55H4992FPRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H4992FPRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.46949
Листови со податоци онлајн
RNC55H4992FPRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:49.9 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
H47K15BDA

H47K15BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 7.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 122.097

$0.81902

RN55E1503FRSL

RN55E1503FRSL

Vishay / Dale

RES 150K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 267.737

$0.37350

RNC55J6981BSRE6

RNC55J6981BSRE6

Vishay / Dale

RES 6.98K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

RWR89SR348FSS70

RWR89SR348FSS70

Vishay / Dale

RES 0.348 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.830

$7.43470

RLR20C9100GMR36

RLR20C9100GMR36

Vishay / Dale

RES 910 OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 119.726

$0.83524

RWR89N47R5FRBSL

RWR89N47R5FRBSL

Vishay / Dale

RES 47.5 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.765

$8.35050

RWR84S3R48FPB12

RWR84S3R48FPB12

Vishay / Dale

RES 3.48 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.232

$11.91400

RLR32C3302GPRE6

RLR32C3302GPRE6

Vishay / Dale

RES 33K OHM 2% 1W AXIAL

На залиха: 38.290

$2.87280

CMF5512K100BEEK

CMF5512K100BEEK

Vishay / Dale

RES 12.1K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

CMF601M2700BHEA

CMF601M2700BHEA

Vishay / Dale

RES 1.27M OHM 1W .1% AXIAL

На залиха: 160.658

$0.62244

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв