RN55D4421FB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55D4421FB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 4.42K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.26000
Листови со податоци онлајн
RN55D4421FB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.42 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
R-30BJ500-12K

R-30BJ500-12K

TubeDepot

1/2W CARBON COMPOSITION 12K

На залиха: 400.000

$0.25000

CMF7049K900FHRE

CMF7049K900FHRE

Vishay / Dale

RES 49.9K OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 194.787

$0.51338

CMF5564K200BEEB70

CMF5564K200BEEB70

Vishay / Dale

RES 64.2K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 251.464

$0.39767

H48K25BYA

H48K25BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 8.25K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 109.108

$0.91652

RLR07C1804GSRE5

RLR07C1804GSRE5

Vishay / Dale

ERL-07 1.8M 2% T-1 RLR07C1804GS

На залиха: 65.398

$1.68200

RWR81N1R00FRB12

RWR81N1R00FRB12

Vishay / Dale

RES 1 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.751

$11.28000

RN55C1780DRSL

RN55C1780DRSL

Vishay / Dale

RES 178 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 350.140

$0.28560

CMF501K0000FNEB

CMF501K0000FNEB

Vishay / Dale

RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 550.964

$0.18150

RNC55H1303FMRSL

RNC55H1303FMRSL

Vishay / Dale

RES 130K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

RNC55J11R3BSBSL

RNC55J11R3BSBSL

Vishay / Dale

RES 11.3 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 18.764

$6.92800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв