RN55C1381DB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55C1381DB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.38K OHM 1/8W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.26000
Листови со податоци онлајн
RN55C1381DB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.38 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55H2940BSRSL

RNC55H2940BSRSL

Vishay / Dale

RES 294 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

$4.75200

RC14KT12K0

RC14KT12K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 12K OHM 1/4W 10% AXIAL

На залиха: 1.002.506

$0.09975

RWR81S2R61FMS70

RWR81S2R61FMS70

Vishay / Dale

RES 2.61 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 31.881

$3.76390

RLR07C5103FRRE6

RLR07C5103FRRE6

Vishay / Dale

ERL-07 510K 1% T-1 RLR07C5103FR

На залиха: 103.254

$1.06533

RWR89N53R6FRS73

RWR89N53R6FRS73

Vishay / Dale

RES 53.6 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 20.708

$6.27750

RWR80S80R6FRB12

RWR80S80R6FRB12

Vishay / Dale

RES 80.6 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.444

$5.79200

RSF2JT1K80-C1

RSF2JT1K80-C1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.8K OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 2.777.777

$0.03600

RNC50H2492DSBSL

RNC50H2492DSBSL

Vishay / Dale

RES 24.9K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

$5.16800

RN55D4421FB14

RN55D4421FB14

Vishay / Dale

RES 4.42K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

R-30BJ500-12K

R-30BJ500-12K

TubeDepot

1/2W CARBON COMPOSITION 12K

На залиха: 400.000

$0.25000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв