RNC60J2740BSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60J2740BSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 274 OHM 1/4W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$8.35050
Листови со податоци онлајн
RNC60J2740BSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:274 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CNS020-316KL

CNS020-316KL

Vishay / Sfernice

RES THIN FILM RADIAL

На залиха: 4.855

$22.65600

H816R5BDA

H816R5BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 16.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 160.256

$0.62400

MBB02070C2153FRP00

MBB02070C2153FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 215K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

$0.03000

RLR05C1541FSR3619

RLR05C1541FSR3619

Vishay / Dale

ERL-05-19 1.54K 1% T-1 RLR05C154

На залиха: 88.079

$1.24887

RWR89N4220FRB12

RWR89N4220FRB12

Vishay / Dale

RES 422 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.967

$7.79200

UB3C-1KF8

UB3C-1KF8

Riedon

RES 1K OHM 3W 1% AXIAL

На залиха: 299.553

$0.33383

RN60E1002FRSL

RN60E1002FRSL

Vishay / Dale

RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 181.686

$0.55040

CMF5511K000DHEA

CMF5511K000DHEA

Vishay / Dale

RES 11K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 783.208

$0.12768

RWR80N4320FSBSL

RWR80N4320FSBSL

Vishay / Dale

RES 432 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 8.150

$13.49600

RN55E1843BRSL

RN55E1843BRSL

Vishay / Dale

RES 184K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 158.629

$0.63040

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв