RLR32C8203GPRE7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C8203GPRE7
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-32 820K 2% T-1 RLR32C8203GP
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$3.05900
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:820 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC50H3323FSB14

RNC50H3323FSB14

Vishay / Dale

RES 332K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 22.444

$5.79200

RLR07C1652FRB14

RLR07C1652FRB14

Vishay / Dale

RES 16.5K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 52.856

$2.08110

RLR07C7323FSRE6

RLR07C7323FSRE6

Vishay / Dale

RES 732K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 187.501

$0.53333

RNC55H26R7FSRSL

RNC55H26R7FSRSL

Vishay / Dale

RES 26.7 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 39.867

$3.01000

RWR80N54R9BRS73

RWR80N54R9BRS73

Vishay / Dale

RES 54.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 5.033

$21.85190

RCMA0256200FHA20

RCMA0256200FHA20

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 17.453

$8.02124

CMF55226K00FKEB70

CMF55226K00FKEB70

Vishay / Dale

RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 961.538

$0.10400

RR03J15RTB

RR03J15RTB

TE Connectivity AMP Connectors

RES 15.0 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 238.095

$0.42000

RNC60H2981BSB14

RNC60H2981BSB14

Vishay / Dale

RES 2.98K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.345

$6.72000

CMF5520R000FKRE39

CMF5520R000FKRE39

Vishay / Dale

RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 791.452

$0.12635

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв