RNMF14FTD57R6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNMF14FTD57R6
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 57.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.00850
Листови со податоци онлајн
RNMF14FTD57R6 PDF
 • серија:RNMF (Mini)
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:57.6 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF70130K00FKEK

CMF70130K00FKEK

Vishay / Dale

RES 130K OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNC50H78R7FSRSL

RNC50H78R7FSRSL

Vishay / Dale

RES 78.7 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 31.027

$3.86750

CMF65768R00BEBF

CMF65768R00BEBF

Vishay / Dale

RES 768 OHM 1.5W 0.1% AXIAL

На залиха: 63.415

$1.73460

RLR07C1133FRR36

RLR07C1133FRR36

Vishay / Dale

RES 113K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

RLR07C69R8FSBSL

RLR07C69R8FSBSL

Vishay / Dale

RES 69.8 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

CMF705R1100FKBF

CMF705R1100FKBF

Vishay / Dale

RES 5.11 OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 62.656

$1.75560

RLR32C4R70FMB14

RLR32C4R70FMB14

Vishay / Dale

ERL-32 4.7 1% T-1 RLR32C4R70FM B

На залиха: 10.286

$10.69320

RWR80N8250FRS73

RWR80N8250FRS73

Vishay / Dale

RES 825 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.034

$7.35490

RNC55H4220BSR36

RNC55H4220BSR36

Vishay / Dale

RES 422 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 104.718

$0.95494

RS010250R0FS73

RS010250R0FS73

Vishay / Dale

RES 250 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 84.194

$1.30650

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв