RLR32C1002GRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C1002GRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 10K OHM 2% 1W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$3.48300
Листови со податоци онлајн
RLR32C1002GRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF5512K000FKRE70

CMF5512K000FKRE70

Vishay / Dale

RES 12K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.322.751

$0.07560

CMF659K5000FKBF

CMF659K5000FKBF

Vishay / Dale

RES 9.5K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 342.935

$0.29160

RWR71N4021FSB12

RWR71N4021FSB12

Vishay / Dale

RES 4.02K OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 10.545

$10.43100

RLR05C1000FPBSL

RLR05C1000FPBSL

Vishay / Dale

RES 100 OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

$3.57000

WLBR100FET

WLBR100FET

Ohmite

RES 100M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 187.969

$0.53200

RN60C8063DRE6

RN60C8063DRE6

Vishay / Dale

RES 806K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 600.384

$0.16656

RNC55H1262BSR36

RNC55H1262BSR36

Vishay / Dale

RES 12.6K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 104.718

$0.95494

RNF14BTE2K32

RNF14BTE2K32

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.32K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 716.075

$0.13965

RWR80N2R74FRRSL

RWR80N2R74FRRSL

Vishay / Dale

RES 2.74 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.189

$9.87520

RNC55J4530FSRE6

RNC55J4530FSRE6

Vishay / Dale

RES 453 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 159.974

$0.62510

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв