RN50C14R3FRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN50C14R3FRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 14.3 OHM 1/20W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.40504
Листови со податоци онлајн
RN50C14R3FRSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/8, RN50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:14.3 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCMA05250R0BES14

RCMA05250R0BES14

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 5.544

$19.83990

RNC60J3480BSB14

RNC60J3480BSB14

Vishay / Dale

RES 348 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 17.930

$7.80800

RCMA0850002BES03

RCMA0850002BES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 1.794

$78.00800

RNF18FAD3K74

RNF18FAD3K74

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.74K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

$0.00850

MBA02040C1218FRP00

MBA02040C1218FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.21 OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 2.666.666

$0.03750

RWR89N61R9DRRSL

RWR89N61R9DRRSL

Vishay / Dale

RES 61.9 OHM 3W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 6.861

$16.03250

RNC50H6191BSB14

RNC50H6191BSB14

Vishay / Dale

RES 6.19K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.727

$6.27200

RLR05C1242FRRSL

RLR05C1242FRRSL

Vishay / Dale

RES 12.4K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 104.911

$1.04850

RN55C80R6FR36

RN55C80R6FR36

Vishay / Dale

RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.277.139

$0.07830

RNC50J92R0BSBSL

RNC50J92R0BSBSL

Vishay / Dale

RES 92 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.656

$7.50400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв