RSF100JB-73-300R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RSF100JB-73-300R
Производителот
Yageo
Опис
RES 300 OHM 1W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
1856
Единечната цена
$0.31000
Листови со податоци онлајн
RSF100JB-73-300R PDF
 • серија:RSF
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:300 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Oxide Film
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-55°C ~ 235°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MBB02070C4874FRP00

MBB02070C4874FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 4.87M OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 1.828.822

$0.05468

RWR81SR887FSB12

RWR81SR887FSB12

Vishay / Dale

RES 0.887 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 10.766

$10.21720

PTF65200R00FZBF

PTF65200R00FZBF

Vishay / Dale

RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 41.904

$2.62500

RNC60K5231FMB14

RNC60K5231FMB14

Vishay / Dale

RES 5.23K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 94.091

$1.16907

RL20S394GR36

RL20S394GR36

Vishay / Dale

RES 390K OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 666.311

$0.15008

RWR81S6340FRRSL

RWR81S6340FRRSL

Vishay / Dale

RES 634 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 20.833

$6.24000

CMF55121K00BHR6

CMF55121K00BHR6

Vishay / Dale

RES 121K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

CMF60422R00FKRE

CMF60422R00FKRE

Vishay / Dale

RES 422 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 1.028.806

$0.09720

RLR20C9760FRBSL

RLR20C9760FRBSL

Vishay / Dale

RES 976 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 41.353

$2.66000

RLR05C5762FSRE8

RLR05C5762FSRE8

Vishay / Dale

ERL-05 57.6K 1% T-1 RLR05C5762FS

На залиха: 129.188

$0.77406

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв