CMF554M1200FHBF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF554M1200FHBF
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 4.12M OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.47420
Листови со податоци онлајн
CMF554M1200FHBF PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.12 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR82N3R83FMB12

RWR82N3R83FMB12

Vishay / Dale

RES 3.83 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 16.765

$8.35050

RN55C4321BB14

RN55C4321BB14

Vishay / Dale

RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

ROX9J2K2

ROX9J2K2

TE Connectivity AMP Connectors

RES 9W STD M/OX 5% 2K2

На залиха: 80.291

$1.37000

CMF55218K00BEEB

CMF55218K00BEEB

Vishay / Dale

RES 218K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

RNC55H5301BSBSL

RNC55H5301BSBSL

Vishay / Dale

RES 5.3K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

$4.75200

RLR07C7502GSRSL

RLR07C7502GSRSL

Vishay / Dale

RES 75K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 173.611

$0.57600

RLR20C3000GSRSL11

RLR20C3000GSRSL11

Vishay / Dale

ERL-20-11 300 2% T-1 RLR20C3000G

На залиха: 35.767

$3.35500

RLR07C3012FRR36

RLR07C3012FRR36

Vishay / Dale

ERL-07 30.1K 1% T-1 RLR07C3012FR

На залиха: 280.552

$0.35644

RLR20C51R1FRRSL

RLR20C51R1FRRSL

Vishay / Dale

RES 51.1 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 85.271

$1.29000

CPCC10470R0KB32

CPCC10470R0KB32

Vishay / Dale

RES 470 OHM 10W 10% RADIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв