RN60E66R5FB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN60E66R5FB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 66.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.26000
Листови со податоци онлајн
RN60E66R5FB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/1, RN60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:66.5 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C2100FSRE823

RLR07C2100FSRE823

Vishay / Dale

ERL-07-23 210 1% T-1 RLR07C2100F

На залиха: 111.886

$0.89376

RLR05C10R0FSRSL19

RLR05C10R0FSRSL19

Vishay / Dale

ERL-05-19 10 1% T-1 RLR05C10R0FS

На залиха: 67.134

$1.63850

HTS05231006GPB19

HTS05231006GPB19

Vishay / Sfernice

RES THICK FILM AXIAL

На залиха: 4.537

$24.24333

RCMA0210003DES14

RCMA0210003DES14

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 5.047

$21.79510

RNC55J1250BSB14

RNC55J1250BSB14

Vishay / Dale

RES 125 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 48.085

$2.28760

RNC60J2901BSB14

RNC60J2901BSB14

Vishay / Dale

RES 2.9K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 25.654

$5.06730

RNC50J6342BSB14

RNC50J6342BSB14

Vishay / Dale

RES 63.4K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.780

$6.25600

CMF65500R00BEEK

CMF65500R00BEEK

Vishay / Dale

RES 500 OHM 1.5W 0.1% AXIAL

На залиха: 164.885

$0.60648

CMF7027R400FKR6

CMF7027R400FKR6

Vishay / Dale

RES 27.4 OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

$0.47880

RN50E7682BBSL

RN50E7682BBSL

Vishay / Dale

RES 76.8K OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 57.122

$1.92570

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв