CMF55274K00CEEB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF55274K00CEEB
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 274K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.32130
Листови со податоци онлајн
CMF55274K00CEEB PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:274 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55H56R2FSR36

RNC55H56R2FSR36

Vishay / Dale

RES 56.2 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

$0.46949

RWR81N4R22FSS73

RWR81N4R22FSS73

Vishay / Dale

RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.815

$8.32580

Y078510K0000D9L

Y078510K0000D9L

VPG Foil

RES 10K OHM 0.6W 0.5% RADIAL

На залиха: 20.621

$6.30420

RNC50J5362BSRSL

RNC50J5362BSRSL

Vishay / Dale

RES 53.6K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

$7.35300

RLR20C4021FRRSL

RLR20C4021FRRSL

Vishay / Dale

RES 4.02K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 85.271

$1.29000

CMF55205K00DHBF

CMF55205K00DHBF

Vishay / Dale

RES 205K OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNC55H1101DSRE6

RNC55H1101DSRE6

Vishay / Dale

RES 1.1K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 106.801

$0.93632

RWR80SR300FSRSL

RWR80SR300FSRSL

Vishay / Dale

RES 0.3 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.146

$12.02600

RN55D3323FB14

RN55D3323FB14

Vishay / Dale

RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 188.679

$0.53000

RNX0384M70KKWF

RNX0384M70KKWF

Vishay / Dale

RES 4.7M OHM 10% 1W AXIAL

На залиха: 37.037

$2.97000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв