SM108035006FE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SM108035006FE
Производителот
Ohmite
Опис
RES 500M OHM 1% 2.5W RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
1
Единечната цена
$6.46000
Листови со податоци онлајн
SM108035006FE PDF
 • серија:Slim-Mox
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:500 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2.5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:High Voltage, Non-Inductive
 • температурен коефициент:100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 110°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:Radial
 • големина / димензија:2.080" L x 0.100" W (52.83mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.340" (8.64mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLP0227R40DS14

RLP0227R40DS14

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 23.960

$5.42560

SFR16S0003920FR500

SFR16S0003920FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 392 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 526.315

$0.19000

RLR05C4222FMRE6

RLR05C4222FMRE6

Vishay / Dale

ERL-05 42.2K 1% T-1 RLR05C4222FM

На залиха: 129.188

$0.77406

RN55C2132BRE6

RN55C2132BRE6

Vishay / Dale

RES 21.3K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

RLR07C6800FRB14

RLR07C6800FRB14

Vishay / Dale

ERL-07 680 1% T-1 RLR07C6800FR B

На залиха: 119.535

$0.83657

G22041434707J4C000

G22041434707J4C000

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 0.47 OHM 5% WW

На залиха: 91.666

$1.20000

MRS16000C1962FC100

MRS16000C1962FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 19.6K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 2.222.222

$0.04500

CMF6033R200FKR6

CMF6033R200FKR6

Vishay / Dale

RES 33.2 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

$0.10080

RN65C1623FRE6

RN65C1623FRE6

Vishay / Dale

RES 162K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 308.641

$0.32400

CW010390R0JE733

CW010390R0JE733

Vishay / Dale

RES 390 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 93.776

$1.17300

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв