RNC55K4990FMB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55K4990FMB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 499 OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.93632
Листови со податоци онлајн
RNC55K4990FMB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:499 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR05C8251FMBSL

RLR05C8251FMBSL

Vishay / Dale

RES 8.25K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

$3.57000

CMF50133R00FKRE

CMF50133R00FKRE

Vishay / Dale

RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 587.406

$0.17024

RLR07C59R0FSRE723

RLR07C59R0FSRE723

Vishay / Dale

ERL-07-23 59 1% T-1 RLR07C59R0FS

На залиха: 111.886

$0.89376

Y6071100R000V9L

Y6071100R000V9L

VPG Foil

RES 100 OHM .3W .005% RADIAL

На залиха: 4.396

$25.01730

RWR81S1R05BRBSL

RWR81S1R05BRBSL

Vishay / Dale

RES 1.05 OHM 1W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 7.561

$14.54750

RLR07C5361FPBSL

RLR07C5361FPBSL

Vishay / Dale

RES 5.36K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 54.549

$2.01650

RN60C1913BB14

RN60C1913BB14

Vishay / Dale

RES 191K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RN50E1541FB14

RN50E1541FB14

Vishay / Dale

RES 1.54K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RWR78S2492FSBSL

RWR78S2492FSBSL

Vishay / Dale

RES 24.9K OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.900

$9.43350

RNC50H4221BRR36

RNC50H4221BRR36

Vishay / Dale

RES 4.22K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 66.165

$1.66250

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв