WhatsApp Icon
RR02J2R4TB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RR02J2R4TB
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 2.40 OHM 2W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10662
Листови со податоци онлајн
RR02J2R4TB PDF
 • серија:RR, Neohm
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.4 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 235°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLP061R780FB25

RLP061R780FB25

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 10.946

PTF6560K000FYR6

PTF6560K000FYR6

Vishay / Dale

RES 60K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 214.822

CMF5042K050BER6

CMF5042K050BER6

Vishay / Dale

RES 42.05K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 147.717

RNF14BTD4K81

RNF14BTD4K81

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.81K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

RLR20C3002GMRSL

RLR20C3002GMRSL

Vishay / Dale

RES 30K OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 97.259

CPW10910R0JB14

CPW10910R0JB14

Vishay / Dale

RES 910 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 1.750

RSF100JB-73-3R9

RSF100JB-73-3R9

Yageo

RES 3.9 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 263.157

RSMF2JTR150

RSMF2JTR150

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.15 OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 1.587.301

CMF5512R000FHEK

CMF5512R000FHEK

Vishay / Dale

RES 12 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR07C8202GSRSL23

RLR07C8202GSRSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 82K 2% T-1 RLR07C8202G

На залиха: 102.278

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв