WhatsApp Icon
MBB02070C4908FRP00

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MBB02070C4908FRP00
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 4.9 OHM 0.6W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18711
Листови со податоци онлајн
MBB02070C4908FRP00 PDF
 • серија:MBB/SMA 0207 - Professional
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.9 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.6W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MBB02070C5622FCT00

MBB02070C5622FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 56.2K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 384.615

RLR07C5601GPRE6

RLR07C5601GPRE6

Vishay / Dale

RES 5.6K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 276.426

RN50C8250BRSL

RN50C8250BRSL

Vishay / Dale

RES 825 OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 122.774

RNC55H8251BRBSL

RNC55H8251BRBSL

Vishay / Dale

RES 8.25K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

RNX03843M0FKR8

RNX03843M0FKR8

Vishay / Dale

RES 43M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 38.290

RLR32C39R2FMRE8

RLR32C39R2FMRE8

Vishay / Dale

ERL-32 39.2 1% T-1 RLR32C39R2FM

На залиха: 36.922

RNC50H6190FMB14

RNC50H6190FMB14

Vishay / Dale

RES 619 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 37.267

RN55D1274FB14

RN55D1274FB14

Vishay / Dale

RES 1.27M OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR05C75R0GSR36

RLR05C75R0GSR36

Vishay / Dale

ERL-05 75 2% T-1 RLR05C75R0GS R3

На залиха: 136.457

RLR32C4500GRB14

RLR32C4500GRB14

Vishay / Dale

ERL-32 450 2% T-1 RLR32C4500GR B

На залиха: 20.708

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв