WhatsApp Icon
CPR10R7500JE10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPR10R7500JE10
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.75 OHM 10W 5% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17093
Листови со податоци онлајн
CPR10R7500JE10 PDF
 • серија:CPR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:750 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:1.888" L x 0.375" W (47.96mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):0.360" (9.14mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
HWCC168

HWCC168

NTE Electronics, Inc.

RES-1/2W 680 OHM 5%

На залиха: 128.205

RWR74S2100FRRSL

RWR74S2100FRRSL

Vishay / Dale

RES 210 OHM 5W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.381

CFR-50JB-52-2R2

CFR-50JB-52-2R2

Yageo

RES 2.2 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 769.230

HHV-25JR-52-3M9

HHV-25JR-52-3M9

Yageo

RES 3.9M OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 2.820.078

HTS00685005JPB15

HTS00685005JPB15

Vishay / Sfernice

RES THICK FILM AXIAL

На залиха: 4.503

PF2205-2R2F1

PF2205-2R2F1

Riedon

RES 2.2 OHM 50W 1% TO220

На залиха: 49.566

RLR05C1051FSRE7

RLR05C1051FSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 1.05K 1% T-1 RLR05C1051FS

На залиха: 129.188

RLR05C6200GSRE8

RLR05C6200GSRE8

Vishay / Dale

ERL-05 620 2% T-1 RLR05C6200GS R

На залиха: 136.457

RNC55H1601BSBSL

RNC55H1601BSBSL

Vishay / Dale

RES 1.6K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

45J56RE

45J56RE

Ohmite

RES 56 OHM 5% 5W AXIAL

На залиха: 68.322

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв