WhatsApp Icon
RN60C4322BR36

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN60C4322BR36
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 43.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18169
Листови со податоци онлајн
RN60C4322BR36 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/1, RN60
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:43.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR32C5110FMRE6

RLR32C5110FMRE6

Vishay / Dale

RES 511 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 36.922

RWR80SR110FSB12

RWR80SR110FSB12

Vishay / Dale

RES 0.11 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 10.811

RLP0312R00DB15

RLP0312R00DB15

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 9.840

CMF70100R00FKEK

CMF70100R00FKEK

Vishay / Dale

RES 100 OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR20C3012FMB14

RLR20C3012FMB14

Vishay / Dale

RES 30.1K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 46.818

RN60D3090FB14

RN60D3090FB14

Vishay / Dale

RES 309 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RNF18FTD487R

RNF18FTD487R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 487 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

RNC60J2372DSRE6

RNC60J2372DSRE6

Vishay / Dale

RES 23.7K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 81.085

RNC55H7683BSRSL

RNC55H7683BSRSL

Vishay / Dale

RES 768K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 19.358

CMF6062R600FERE

CMF6062R600FERE

Vishay / Dale

RES 62.6 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 329.771

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв