WhatsApp Icon
RNC55J3900BSRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55J3900BSRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 390 OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14935
Листови со податоци онлајн
RNC55J3900BSRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:390 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC55J1212BSRE6

RNC55J1212BSRE6

Vishay / Dale

RES 12.1K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

PTF652K7000BXEK

PTF652K7000BXEK

Vishay / Dale

RES 2.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 41.904

RWR81S2550BRRSL

RWR81S2550BRRSL

Vishay / Dale

RES 255 OHM 1W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 6.872

CMF5512K000JKEB

CMF5512K000JKEB

Vishay / Dale

RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 992.063

CMF55402R00BEEA70

CMF55402R00BEEA70

Vishay / Dale

RES 402 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 294.854

FKN300JR-73-33R

FKN300JR-73-33R

Yageo

RES 33 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 1.288.327

RCMA0533302FDS14

RCMA0533302FDS14

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 5.544

RNC50H2263BRBSL

RNC50H2263BRBSL

Vishay / Dale

RES 226K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

CF12JT180R

CF12JT180R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 180 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 1.000.000

RLR05C51R0GSRE7

RLR05C51R0GSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 51 2% T-1 RLR05C51R0GS RE

На залиха: 136.457

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв