WhatsApp Icon
FKN3WSJR-73-91R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
FKN3WSJR-73-91R
Производителот
Yageo
Опис
RES 91 OHM 3W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14997
Листови со податоци онлајн
FKN3WSJR-73-91R PDF
 • серија:FKN
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:91 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Fusible, Safety
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-40°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50H2671BSRSL

RNC50H2671BSRSL

Vishay / Dale

RES 2.67K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

RNC50H1382BSBSL

RNC50H1382BSBSL

Vishay / Dale

RES 13.8K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

RNC55J9020BPRE6

RNC55J9020BPRE6

Vishay / Dale

RES 902 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 48.085

262-15K-RC

262-15K-RC

TubeDepot

RES 15K OHM 5% 2W AXIAL

На залиха: 666.666

CMF55143K00CHR6

CMF55143K00CHR6

Vishay / Dale

RES 143K OHM 1/2W 0.25% AXIAL

На залиха: 448.933

RNC55J1870BRBSL

RNC55J1870BRBSL

Vishay / Dale

RES 187 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 24.038

ERD-S2TJ244V

ERD-S2TJ244V

Panasonic

RES 240K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 1.000.000

RC12JB1M10

RC12JB1M10

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.1M OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 151.515

PNP400JR-73-3R9

PNP400JR-73-3R9

Yageo

RES 3.9 OHM 4W 5% AXIAL

На залиха: 922.083

CMF5526K100FER6

CMF5526K100FER6

Vishay / Dale

RES 26.1K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв