WhatsApp Icon
RLR07C7002FRRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C7002FRRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 70K 1% T-1 RLR07C7002FR R
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13976
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:70 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNMF14FTD137R

RNMF14FTD137R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 137 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

RWR89N1260FRBSL

RWR89N1260FRBSL

Vishay / Dale

RES 126 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.765

RN60C2210FBSL

RN60C2210FBSL

Vishay / Dale

RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RN55C4642DR36

RN55C4642DR36

Vishay / Dale

RES 46.4K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 783.208

RNC55J1434BSB14

RNC55J1434BSB14

Vishay / Dale

RES 1.43M OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 5.494

RLR05C2003FSK36

RLR05C2003FSK36

Vishay / Dale

ERL-05 200K 1% T-1 RLR05C2003FS

На залиха: 129.188

RLR05C3831FSRE5

RLR05C3831FSRE5

Vishay / Dale

ERL-05 3.83K 1% T-1 RLR05C3831FS

На залиха: 114.547

RLP0330R00DB00

RLP0330R00DB00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 7.496

RLR20C2201GMR36

RLR20C2201GMR36

Vishay / Dale

RES 2.2K OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 119.726

RWR81S12R4BRRSL

RWR81S12R4BRRSL

Vishay / Dale

RES 12.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 6.872

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв