WhatsApp Icon
UB5C-1R2F8

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UB5C-1R2F8
Производителот
Riedon
Опис
RES 1.2 OHM 5W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16152
Листови со податоци онлајн
UB5C-1R2F8 PDF
 • серија:UB
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.2 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):5W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.250" Dia x 0.500" L (6.40mm x 12.70mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN65C2400BRSL

RN65C2400BRSL

Vishay / Dale

RES 240 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 131.492

RNC60J7620BSB14

RNC60J7620BSB14

Vishay / Dale

RES 762 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 23.328

RLR20C5111FSRE5

RLR20C5111FSRE5

Vishay / Dale

ERL-20 5.11K 1% T-1 RLR20C5111FS

На залиха: 44.692

RLR32C3302GPBSL

RLR32C3302GPBSL

Vishay / Dale

RES 33K OHM 2% 1W AXIAL

На залиха: 15.948

RWR80S61R9BSB12

RWR80S61R9BSB12

Vishay / Dale

RES 61.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 5.298

RNC50H3831DSBSL

RNC50H3831DSBSL

Vishay / Dale

RES 3.83K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

CMF55681K00DHBF

CMF55681K00DHBF

Vishay / Dale

RES 681K OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 87.301

RN70D4752FRE6

RN70D4752FRE6

Vishay / Dale

RES 47.5K OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

RN60C5110FBSL

RN60C5110FBSL

Vishay / Dale

RES 511 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RSMF2FB10K0

RSMF2FB10K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10K OHM 2W 1% AXIAL

На залиха: 1.562.500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв