WhatsApp Icon
RLR07C2672FSRE7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C2672FSRE7
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 26.7K 1% T-1 RLR07C2672FS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14079
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:26.7 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR05C1912FMB14

RLR05C1912FMB14

Vishay / Dale

ERL-05 19.1K 1% T-1 RLR05C1912FM

На залиха: 37.414

RN55C3001FB14

RN55C3001FB14

Vishay / Dale

RES 3K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

RNF14BAE44K2

RNF14BAE44K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 44.2K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 556.947

RN60C1002FRSL

RN60C1002FRSL

Vishay / Dale

RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

RLR20C3302GRRSL

RLR20C3302GRRSL

Vishay / Dale

RES 33K OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 97.259

RLR07C20R0FRRE723

RLR07C20R0FRRE723

Vishay / Dale

ERL-07-23 20 1% T-1 RLR07C20R0FR

На залиха: 111.886

RNC55H1200BSBSL

RNC55H1200BSBSL

Vishay / Dale

RES 120 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

RLR07C1252FSRE7

RLR07C1252FSRE7

Vishay / Dale

ERL-07 12.5K 1% T-1 RLR07C1252FS

На залиха: 119.535

MRS25000C1279FRP00

MRS25000C1279FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 12.7 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

RNF18FTD549R

RNF18FTD549R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 549 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв