WhatsApp Icon
PR02000205601JR500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PR02000205601JR500
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 5.6K OHM 2W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18914
Листови со податоци онлајн
PR02000205601JR500 PDF
 • серија:PR02
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.6 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±250ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC60H3322DSRE6

RNC60H3322DSRE6

Vishay / Dale

RES 33.2K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 97.302

CMF5584K500DHEA

CMF5584K500DHEA

Vishay / Dale

RES 84.5K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 783.208

CMF60332K00FKRE

CMF60332K00FKRE

Vishay / Dale

RES 332K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 1.028.806

RLR20C5110FSRE6

RLR20C5110FSRE6

Vishay / Dale

ERL-20 511 1% T-1 RLR20C5110FS R

На залиха: 61.264

CMF50210K00FKRE

CMF50210K00FKRE

Vishay / Dale

RES 210K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 344.898

RN55C1043BB14

RN55C1043BB14

Vishay / Dale

RES 104K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

RWR80N1800DRB12

RWR80N1800DRB12

Vishay / Dale

RES 180 OHM 2W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 6.962

RWR81N1100FRRSL

RWR81N1100FRRSL

Vishay / Dale

RES 110 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.795

RN55C3323DRSL

RN55C3323DRSL

Vishay / Dale

RES 332K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 350.140

CPCP1010R00JB31

CPCP1010R00JB31

Vishay / Dale

RES 10 OHM 10W 5% RADIAL

На залиха: 45.527

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв