WhatsApp Icon
RNF14GTD820R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNF14GTD820R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 820 OHM 1/4W 2% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12731
Листови со податоци онлајн
RNF14GTD820R PDF
 • серија:RNF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:820 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR20C4R70GMBSL

RLR20C4R70GMBSL

Vishay / Dale

RES 4.7 OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 18.078

RNC60J2552BRRE6

RNC60J2552BRRE6

Vishay / Dale

RES 25.5K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 39.384

RNX0252M67FKLB

RNX0252M67FKLB

Vishay / Dale

RES 2.67M OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 23.347

RNC55H3830FSR36

RNC55H3830FSR36

Vishay / Dale

RES 383 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

RNC55J12R4BSB14

RNC55J12R4BSB14

Vishay / Dale

RES 12.4 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 20.621

RNC55H2800FSR36

RNC55H2800FSR36

Vishay / Dale

RES 280 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

RN55E7153BBSL

RN55E7153BBSL

Vishay / Dale

RES 715K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 58.293

RLR20C28R7FRRE5

RLR20C28R7FRRE5

Vishay / Dale

ERL-20 28.7 1% T-1 RLR20C28R7FR

На залиха: 102.420

RN55E5113DRSL

RN55E5113DRSL

Vishay / Dale

RES 511K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 114.744

RR03J510KTB

RR03J510KTB

TE Connectivity AMP Connectors

RES 510K OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 238.095

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв