WhatsApp Icon
RLR20C7R50GRRE5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR20C7R50GRRE5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-20 7.5 2% T-1 RLR20C7R50GR R
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18571
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.5 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR82S4R02FSB12

RWR82S4R02FSB12

Vishay / Dale

RES 4.02 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 18.857

CMF55365R00FKEB

CMF55365R00FKEB

Vishay / Dale

RES 365 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

RWR80S18R2FRS73

RWR80S18R2FRS73

Vishay / Dale

RES 18.2 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 28.399

RLR05C1273FSBSL

RLR05C1273FSBSL

Vishay / Dale

RES 127K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

CMF5022K000FHEK

CMF5022K000FHEK

Vishay / Dale

RES 22K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

RN55C3400BRE6

RN55C3400BRE6

Vishay / Dale

RES 340 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

RLR20C5111FRRSL

RLR20C5111FRRSL

Vishay / Dale

RES 5.11K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 85.271

RNC50H1272FSRE6

RNC50H1272FSRE6

Vishay / Dale

RES 12.7K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

RN70C1000FBSL

RN70C1000FBSL

Vishay / Dale

RES 100 OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RWR84S18R0DSBSL

RWR84S18R0DSBSL

Vishay / Dale

RES 18 OHM 7W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 3.149

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв