WhatsApp Icon
RNC55J6982FSRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55J6982FSRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 69.8K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19501
Листови со податоци онлајн
RNC55J6982FSRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:69.8 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC60H2613FSRSL

RNC60H2613FSRSL

Vishay / Dale

RES 261K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 30.207

RWR81N56R2FSBSL

RWR81N56R2FSBSL

Vishay / Dale

RES 56.2 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.996

CMF60178K00FKEA

CMF60178K00FKEA

Vishay / Dale

RES 178K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 1.028.806

CW01014R10JE12

CW01014R10JE12

Vishay / Dale

RES 14.1 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 62.210

RN55C13R7FB14

RN55C13R7FB14

Vishay / Dale

RES 13.7 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR07C5762FSRE5

RLR07C5762FSRE5

Vishay / Dale

ERL-07 57.6K 1% T-1 RLR07C5762FS

На залиха: 198.412

RLR20C6200GRRSL

RLR20C6200GRRSL

Vishay / Dale

RES 620 OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 97.259

RNC50J9651BSRE6

RNC50J9651BSRE6

Vishay / Dale

RES 9.65K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 57.039

Y00624R00000B0L

Y00624R00000B0L

VPG Foil

RES 4 OHM 0.6W 0.1% RADIAL

На залиха: 9.441

RLR07C6491FSRE7

RLR07C6491FSRE7

Vishay / Dale

ERL-07 6.49K 1% T-1 RLR07C6491FS

На залиха: 262.894

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв