WhatsApp Icon
RWR89S8R06FSS70

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR89S8R06FSS70
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 8.06 OHM 3W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12960
Листови со податоци онлајн
RWR89S8R06FSS70 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.06 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50H1073FRBSL

RNC50H1073FRBSL

Vishay / Dale

RES 107K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 31.027

CMF6571R500FKBF

CMF6571R500FKBF

Vishay / Dale

RES 71.5 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

CW010R2200JE123

CW010R2200JE123

Vishay / Dale

RES 0.22 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 48.698

RNC50H38R3BSRSL

RNC50H38R3BSRSL

Vishay / Dale

RES 38.3 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 16.169

RN60C2263FBSL

RN60C2263FBSL

Vishay / Dale

RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RWR89N1280DRS73

RWR89N1280DRS73

Vishay / Dale

RES 128 OHM 3W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 8.893

RN55C4321FRSL

RN55C4321FRSL

Vishay / Dale

RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

RNC55H81R6BSB14

RNC55H81R6BSB14

Vishay / Dale

RES 81.6 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 27.777

RLP011R000FS00

RLP011R000FS00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 15.182

MRS25000C1504FRP00

MRS25000C1504FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.5M OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 344.827

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв