WhatsApp Icon
CP0002100R0JE14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CP0002100R0JE14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 100 OHM 2W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16200
Листови со податоци онлајн
CP0002100R0JE14 PDF
 • серија:CP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR89S1000DMB12

RWR89S1000DMB12

Vishay / Dale

RES 100 OHM 3W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 16.158

CPSL03R0100JE143

CPSL03R0100JE143

Vishay / Dale

RES 0.01 OHM 3W 5% 4LEAD

На залиха: 11.000

CPL05R0400JB143

CPL05R0400JB143

Vishay / Dale

RES 0.04 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 11.000

CMF20430R00JNR6

CMF20430R00JNR6

Vishay / Dale

RES 430 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 643.252

SFR2500006201JR500

SFR2500006201JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 6.2K OHM 0.4W 5% AXIAL

На залиха: 6.257.822

RLR05C6R81FRRE7

RLR05C6R81FRRE7

Vishay / Dale

ERL-05 6.81 1% T-1 RLR05C6R81FR

На залиха: 24.584

CFR-25JR-52-270K

CFR-25JR-52-270K

Yageo

RES 270K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 11.415.525

RNC55H3572BSR36

RNC55H3572BSR36

Vishay / Dale

RES 35.7K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 104.718

RNC50J4870FSRSL

RNC50J4870FSRSL

Vishay / Dale

RES 487 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.625

CMF55332R00BHEA

CMF55332R00BHEA

Vishay / Dale

RES 332 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 437.139

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв