WhatsApp Icon
RNC50J1063BSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50J1063BSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 106K OHM 1/10W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13464
Листови со податоци онлајн
RNC50J1063BSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:106 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF50220R00GKBF

CMF50220R00GKBF

Vishay / Dale

RES 220 OHM 1/4W 2% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR07C3162FSRE723

RLR07C3162FSRE723

Vishay / Dale

ERL-07-23 31.6K 1% T-1 RLR07C316

На залиха: 111.886

RLR05C2210FPRE5

RLR05C2210FPRE5

Vishay / Dale

ERL-05 221 1% T-1 RLR05C2210FP R

На залиха: 114.547

RWR81S34R0FSBSL

RWR81S34R0FSBSL

Vishay / Dale

RES 34 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.092

CMF602K2100FKRE70

CMF602K2100FKRE70

Vishay / Dale

RES 2.21K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 925.925

RLR05C30R1FSRE5

RLR05C30R1FSRE5

Vishay / Dale

ERL-05 30.1 1% T-1 RLR05C30R1FS

На залиха: 114.547

RLR20C33R2FSB1411

RLR20C33R2FSB1411

Vishay / Dale

ERL-20-11 33.2 1% T-1 RLR20C33R2

На залиха: 16.132

RLR07C2002FSBSL23

RLR07C2002FSBSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 20K 1% T-1 RLR07C2002F

На залиха: 38.327

RNC60H1052DSRSL

RNC60H1052DSRSL

Vishay / Dale

RES 10.5K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 23.757

CPR20R8200JE10

CPR20R8200JE10

Vishay / Dale

RES 0.82 OHM 20W 5% RADIAL

На залиха: 8.148

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв