WhatsApp Icon
CMF5525R000BHBF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF5525R000BHBF
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 25 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11600
Листови со податоци онлајн
CMF5525R000BHBF PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:25 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2W124

2W124

NTE Electronics, Inc.

2W 240 OHMS 2%

На залиха: 625.000

PSP400JB-18R

PSP400JB-18R

Yageo

RES 18 OHM 4W 5% AXIAL

На залиха: 235.865

RN55C1742DRSL

RN55C1742DRSL

Vishay / Dale

RES 17.4K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 350.140

ERG-2SJ560

ERG-2SJ560

Panasonic

RES 56 OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 277.777

CMF55150R00FKEB39

CMF55150R00FKEB39

Vishay / Dale

RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 692.760

RN55D1652FBSL

RN55D1652FBSL

Vishay / Dale

RES 16.5K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RCMA05324R0FHS03

RCMA05324R0FHS03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 5.239

RN55E2201FB14

RN55E2201FB14

Vishay / Dale

RES 2.2K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

RNMF12FTC12R1

RNMF12FTC12R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 12.1 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.797.101

CMF55243R00DHRE

CMF55243R00DHRE

Vishay / Dale

RES 243 OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 783.208

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв