WhatsApp Icon
CMF5510K400BERE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF5510K400BERE
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 10.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10364
Листови со податоци онлајн
CMF5510K400BERE PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10.4 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF6020K000CEEB

CMF6020K000CEEB

Vishay / Dale

RES 20K OHM 1W .25% AXIAL

На залиха: 240.987

FPR2B-0R01F1

FPR2B-0R01F1

Riedon

RES 0.01 OHM 15W 1% TO220

На залиха: 15.712

RMB075120R0JR15MG7

RMB075120R0JR15MG7

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 42.068

CMF553M3200FKEK

CMF553M3200FKEK

Vishay / Dale

RES 3.32M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RN60D90R9FB14

RN60D90R9FB14

Vishay / Dale

RES 90.9 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RNF18FTD105R

RNF18FTD105R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 105 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

RS010500R0FE73

RS010500R0FE73

Vishay / Dale

RES 500 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 92.827

CF14JT160K

CF14JT160K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 160K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 1.000.000

RN55E52R3DBSL

RN55E52R3DBSL

Vishay / Dale

RES 52.3 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 72.751

RLR20C1000FMRE7

RLR20C1000FMRE7

Vishay / Dale

ERL-20 100 1% T-1 RLR20C1000FM R

На залиха: 105.011

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв