WhatsApp Icon
RN55C8661BB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55C8661BB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 8.66K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14578
Листови со податоци онлајн
RN55C8661BB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.66 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR80S1R21FRS73

RWR80S1R21FRS73

Vishay / Dale

RES 1.21 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 28.399

RLR05C2702GSB14

RLR05C2702GSB14

Vishay / Dale

RES 27K OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 28.985

RN55E1623BRSL

RN55E1623BRSL

Vishay / Dale

RES 162K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 158.629

RNC50J3013DSBSL

RNC50J3013DSBSL

Vishay / Dale

RES 301K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 24.621

RN55C87R6FB14

RN55C87R6FB14

Vishay / Dale

RES 87.6 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

RLR05C8662FSR3619

RLR05C8662FSR3619

Vishay / Dale

ERL-05-19 86.6K 1% T-1 RLR05C866

На залиха: 88.079

CMF2027R000JNRE

CMF2027R000JNRE

Vishay / Dale

RES 27 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 666.311

MRS25000C3831FCT00

MRS25000C3831FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 3.83K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 384.615

RWR80S1621FSB12

RWR80S1621FSB12

Vishay / Dale

RES 1.62K OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.649

RNC50K60R4FMB14

RNC50K60R4FMB14

Vishay / Dale

RES 60.4 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 70.090

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв