WhatsApp Icon
RN65C3244FBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN65C3244FBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 3.24M OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11537
Листови со податоци онлајн
RN65C3244FBSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/2, RN65
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.24 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR05C8870FSRE819

RLR05C8870FSRE819

Vishay / Dale

ERL-05-19 887 1% T-1 RLR05C8870F

На залиха: 88.079

RWR89N61R9DRS73

RWR89N61R9DRS73

Vishay / Dale

RES 61.9 OHM 3W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 8.893

CMF074R7000JLEK

CMF074R7000JLEK

Vishay / Dale

RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 49.965

RLR07C3903GPRE723

RLR07C3903GPRE723

Vishay / Dale

ERL-07-23 390K 2% T-1 RLR07C3903

На залиха: 126.154

RN55C90R9DB14

RN55C90R9DB14

Vishay / Dale

RES 90.9 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

CPCP0551R00JE32

CPCP0551R00JE32

Vishay / Dale

RES 51 OHM 5W 5% RADIAL

На залиха: 11.000

RNC55H2371FSR36

RNC55H2371FSR36

Vishay / Dale

RES 2.37K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

RWR74SR180DRBSL

RWR74SR180DRBSL

Vishay / Dale

RES 0.18 OHM 5W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 7.976

RLR05C5102GSRE619

RLR05C5102GSRE619

Vishay / Dale

ERL-05-19 51K 2% T-1 RLR05C5102G

На залиха: 91.086

RWR78N6981FRRSL

RWR78N6981FRRSL

Vishay / Dale

RES 6.98K OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.411

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв