WhatsApp Icon
RNC55H3320FSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H3320FSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 332 OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11122
Листови со податоци онлајн
RNC55H3320FSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:332 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50H1583FSB14

RNC50H1583FSB14

Vishay / Dale

RES 158K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 37.267

CMF603K1600FKR6

CMF603K1600FKR6

Vishay / Dale

RES 3.16K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

SFR2500003609FR500

SFR2500003609FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 36 OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 6.257.822

RWR84S11R0FSRSL

RWR84S11R0FSRSL

Vishay / Dale

RES 11 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 5.571

CMF551K7800DHEB

CMF551K7800DHEB

Vishay / Dale

RES 1.78K OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 637.592

RLR05C1822FMBSL

RLR05C1822FMBSL

Vishay / Dale

RES 18.2K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

CMF5582K000FHR6

CMF5582K000FHR6

Vishay / Dale

RES 82K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

RLR07C6980FSBSL

RLR07C6980FSBSL

Vishay / Dale

RES 698 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 49.549

RNC55H11R3BRB14

RNC55H11R3BRB14

Vishay / Dale

RES 11.3 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 23.414

CMF55180K00JHEK

CMF55180K00JHEK

Vishay / Dale

RES 180K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 87.301

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв