WhatsApp Icon
RN55C1101FB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55C1101FB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.1K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17646
Листови со податоци онлајн
RN55C1101FB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.1 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN55C2101FRE6

RN55C2101FRE6

Vishay / Dale

RES 2.1K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

RNC55H5623FSRE6

RNC55H5623FSRE6

Vishay / Dale

RES 562K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 131.447

RN55D4742FRE6

RN55D4742FRE6

Vishay / Dale

RES 47.4K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

PTF651M0000AXEB

PTF651M0000AXEB

Vishay / Dale

RES 1M OHM 1/4W 0.05% AXIAL

На залиха: 122.058

RSMF3JT7K50

RSMF3JT7K50

Stackpole Electronics, Inc.

RES 7.5K OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 1.388.888

RNC55H1241FSR36

RNC55H1241FSR36

Vishay / Dale

RES 1.24K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

RC12KB1R20

RC12KB1R20

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.2 OHM 1/2W 10% AXIAL

На залиха: 751.879

RCMA0251200BDS03

RCMA0251200BDS03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 1.834

RWR82S61R9FSBSL

RWR82S61R9FSBSL

Vishay / Dale

RES 61.9 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 16.000

RWR80S2R15FRS73

RWR80S2R15FRS73

Vishay / Dale

RES 2.15 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 28.399

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв