WhatsApp Icon
RNC50J5622BSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50J5622BSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 56.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18700
Листови со податоци онлајн
RNC50J5622BSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:56.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN55E2802BBSL

RN55E2802BBSL

Vishay / Dale

RES 28K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

RWR84S1212FPBSL

RWR84S1212FPBSL

Vishay / Dale

RES 12.1K OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.789

RN55E78R7BR36

RN55E78R7BR36

Vishay / Dale

RES 78.7 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 324.086

RWR81N34R8FRRSL

RWR81N34R8FRRSL

Vishay / Dale

RES 34.8 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.795

H42K05BYA

H42K05BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 2.05K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 109.108

CF18JA3R30

CF18JA3R30

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.3 OHM 1/8W 5% AXIAL

На залиха: 16.977.928

CMF553K1600FHEB

CMF553K1600FHEB

Vishay / Dale

RES 3.16K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 192.307

RWR89N1R21FRS73

RWR89N1R21FRS73

Vishay / Dale

RES 1.21 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 20.708

RWR89N50R0FRB12

RWR89N50R0FRB12

Vishay / Dale

RES 50 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.967

RNC50J1721BSRSL

RNC50J1721BSRSL

Vishay / Dale

RES 1.72K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв