WhatsApp Icon
CW01058K50KE73

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CW01058K50KE73
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 58.5K OHM 13W 10% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16706
Листови со податоци онлајн
CW01058K50KE73 PDF
 • серија:CW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:58.5 kOhms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):13W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 350°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
VM10JB82R0

VM10JB82R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES CERM WW 10W 82 OHM 5% VERT

На залиха: 370.370

CMF5523K700BERE

CMF5523K700BERE

Vishay / Dale

RES 23.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 324.086

RR03J1M0TB

RR03J1M0TB

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.00M OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 238.095

RN55C1960BRE6

RN55C1960BRE6

Vishay / Dale

RES 196 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

MBB02070C1072DC100

MBB02070C1072DC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 10.7K OHM 0.6W 0.5% AXIAL

На залиха: 1.388.888

RN55C1051CBSL

RN55C1051CBSL

Vishay / Dale

RES 1.05K OHM 1/8W .25% AXIAL

На залиха: 72.751

CMF55750K00CHEA

CMF55750K00CHEA

Vishay / Dale

RES 750K OHM 1/2W .25% AXIAL

На залиха: 494.657

RN55E8871DRE6

RN55E8871DRE6

Vishay / Dale

RES 8.87K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 386.847

RN65E9761FB14

RN65E9761FB14

Vishay / Dale

RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 81.085

CMF55475K00CER6

CMF55475K00CER6

Vishay / Dale

RES 475K OHM 1/2W .25% AXIAL

На залиха: 311.235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв