WhatsApp Icon
RN55C1262BBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55C1262BBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 12.6K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12087
Листови со податоци онлајн
RN55C1262BBSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:12.6 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR20C9091FRBSL

RLR20C9091FRBSL

Vishay / Dale

RES 9.09K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 41.353

RN65D3400FRE6

RN65D3400FRE6

Vishay / Dale

RES 340 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 342.935

CMF55843R00DHEK

CMF55843R00DHEK

Vishay / Dale

RES 843 OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 87.301

RN55C1471CBSL

RN55C1471CBSL

Vishay / Dale

RES 1.47K OHM 1/8W .25% AXIAL

На залиха: 72.751

PRNF14FTD61K9

PRNF14FTD61K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 6.666.666

RWR80S6R49FSBSL

RWR80S6R49FSBSL

Vishay / Dale

RES 6.49 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.292

CMF60100K00DERE

CMF60100K00DERE

Vishay / Dale

RES 100K OHM 1W .5% AXIAL

На залиха: 284.802

CMF5518R000FHRE

CMF5518R000FHRE

Vishay / Dale

RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.277.139

RN65E66R5BB14

RN65E66R5BB14

Vishay / Dale

RES 66.5 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 63.415

CMF5015R000FHEB

CMF5015R000FHEB

Vishay / Dale

RES 15.0 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 163.934

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв