WhatsApp Icon
RWR84S1001FMRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR84S1001FMRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1K OHM 7W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13635
Листови со податоци онлајн
RWR84S1001FMRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):7W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CB5JB30R0

CB5JB30R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 30 OHM 5W 5% CERAMIC WW

На залиха: 1.136.363

CB15JBR430

CB15JBR430

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.43 OHM 15W 5% CERAMIC WW

На залиха: 335.660

RNC55J6022BSB14

RNC55J6022BSB14

Vishay / Dale

RES 60.2K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 48.085

RLR07C4023FMR36

RLR07C4023FMR36

Vishay / Dale

ERL-07 402K 1% T-1 RLR07C4023FM

На залиха: 280.552

MBA02040C2870FRP00

MBA02040C2870FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 287 OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 4.016.064

CMF65536K00FKEA

CMF65536K00FKEA

Vishay / Dale

RES 536K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 348.092

RN65C4643CB14

RN65C4643CB14

Vishay / Dale

RES 464K OHM 1/2W .25% AXIAL

На залиха: 87.301

RNC60H46R2FSB14

RNC60H46R2FSB14

Vishay / Dale

RES 46.2 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 94.091

BSI058R3300FA00

BSI058R3300FA00

Vishay / Sfernice

RES WW AXIAL

На залиха: 38.277

RNC60H24R9FSRSL

RNC60H24R9FSRSL

Vishay / Dale

RES 24.9 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 19.315

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв