WhatsApp Icon
RNC50J1492BSRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50J1492BSRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 14.9K OHM 1/10W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18500
Листови со податоци онлајн
RNC50J1492BSRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:14.9 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR84S7500FRBSL

RWR84S7500FRBSL

Vishay / Dale

RES 750 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.789

RWR89N32R4FSS70

RWR89N32R4FSS70

Vishay / Dale

RES 32.4 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.144

RWR78S1200FRRSL

RWR78S1200FRRSL

Vishay / Dale

RES 120 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.538

RWR89S28R0FRB12

RWR89S28R0FRB12

Vishay / Dale

RES 28 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 27.372

PF2203-24RF1

PF2203-24RF1

Riedon

RES 24 OHM 35W 1% TO220

На залиха: 72.318

MBA02040C2054FC100

MBA02040C2054FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 2.05M OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 1.564.455

RCMA0266501BES03

RCMA0266501BES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.470

CFM12JA33K0

CFM12JA33K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 33K OHM 1/2W 5% CF MINI

На залиха: 14.224.751

RLP02R1000FS00

RLP02R1000FS00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 10.763

RNC55H1820BSRE6

RNC55H1820BSRE6

Vishay / Dale

RES 182 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 104.718

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв